Svatojánská noc, noc plná přání

Pokud chcete zažít magii spojenou se Svatojánskou nocí (Noche de San Juan), vydejte se v noci z 23. na 24. června na jakoukoliv španělskou pláž! Celé španělské pobřeží od osmé večerní až do ranních hodin následujícího dne rozsvítí tisícovky táborových ohňů. Lidé se scházejí se svojí širokou rodinou či kamarády a společně tráví večer a noc. Popíjejí, povídají, poslouchají muziku.

Noche de San Juan

Noche de San Juan

Svatojánská noc je podobně jako ta silvestrovská nocí nových začátků, kdy vše staré a nepotřebné v naší hlavě symbolicky spálíme v plamenech ohně a při půlnočním koupání v moři vyšleme do vesmíru naše vytoužená přání.

Typické rituály svatojánské noci

Skákání přes oheň – pokud během svatojánské noci přeskočíte přes oheň, získáte „ochranu“ a po celý následující rok se ván nic nestane.

Půlnoční koupání – říká se, že kdo se o půlnoci ponoří do moře, tak si zajistí zdraví po celý následující rok. Nezapomeňte při půlnoční koupeli vyslat po vodě své toužebné přání – mnozí věří, že přání, které při půlnočním koupání „vyšlete po vodě“ se vám splní.

Oslavy Svatojánské noci určitě stojí za to zažít. Nemusíte rozdělávat vlastní oheň. Stačí si vzít deku, nějaký lahodný nápoj a možná i něco na zub, posadit se na pláž a nasávat atmosféru.

Komentáře jsou vypnuty.