Reference

MICHAELA P.

Ráda bych napsala, jak mě měsíc strávený ve městě Denia nudil, jak pomalu ubíhal, jak jsme měly špatné počasí a nebylo tady co podniknout. Chtěla bych totiž všechny odradit od toho, aby sem jeli a zabrali mi tak apartmán na další sezónu. Pravda je totiž taková, že jsme prožily nádherných 30 dní plných slunce a teplot sahajících ke třicítce, že jsme se denně koupaly v moři, které je od příjemné vilky se dvěma terasami vzdálené asi minutu chůže, že jsme ochutnaly nejrůznější čersvé ryby, mušle a krevety, že jsme si trhaly ze stromů šťavnaté mandarinky a rovnou je jedly, že jsem (v současné chvíli) plně nabitá optimismem zdejších lidí, kteří milují děti a neustále se usmívají s tendencí poradit, pomoct, popovídat si… Musím být upřímná, protože bez organizátorky Evy bych takhle skvělou dovolenou prožila jen těžko. Jediné, z čeho mám strach je návrat do reality… Děkuju, Mami travel, byl to úžasný měsíc pro mě i pro dceru!

lidaLÍDA J. + MARTIN + Vincent (5) + Anička (2)

V Denii jsme v roce 2017 stravili s rodinou (ja +manzel, dcera 2 roky a syn 5 let)  celkem 2 mesice – mesic v kvetnu (ubytovani v apartmanu Elegance) a mesic v rijnu 2017 (vilka na plazi La Mar Brava). Oba pobyty hodnotim rozhodne velice kladne. Denia je bajecne mestecko na mimosezonni dovolenou, kde najdou klid jak deti, tak i rodice. Je zde ale zaroven cela skala moznosti, jak stravit volny cas a nenudit se. Mistni jidlo je bez diskuze proste parada (cerstve ryby a morske plody, lahodne ovoce a zelenina) a obe ubytovani byla velmi prijemna.

Pred odjezdem do Denie se nam dostalo perfektniho servisu od Denisy + nedocenitelne rady, co si vzit a co ne, co se da na miste koupit apod.. Taktez jsme meli to stesti, ze v dobe naseho pobytu v kvetnu byla Denisa take v Denii, cili nas protahla mestem a doporucila mnoho mist, ktere stoji za to navstivit. Eva nam zas po dobu pobytu v kvetnu zajistila prohlidku domu na plazi, cili jsme se mohli hned na miste rozhodnout a tesit se na dalsi pobyt v rijnu 🙂

Jedine minus, ktere na pobytu shledavam, je pripojeni k internetu. U obou ubytovani mela byt k dispozici wi-fi;  v apartmanu Elegance byla k dispozici jen velmi nestabilni wifina spolecna pro vsechny ostatni apartmany, v dome La Mar Brava nefukcni intenetove pripojeni, ktere se bohuzel za cely mesic nepodarilo opravit & zprovoznit. Pokud je pro vas internetove pripojeni dulezite tak, jako bylo pro nas, je potreba pocitat s tim, ze si budete muset na miste koupit mobilni internet nebo se spolehnout na vas datovy roaming.

Kazdopadne do Denie se rozhodne vratime a uz ted se na to tesime!

Jirankovi2

HANKA J. + 8

Hanka s rodinou strávila v Dénii 1 týden. Ubytování: vilka na pláži Mar Brava

Náš skupinový zájezd se uskutečnil v příjemném zářijovém termínu a v neméně příjemném španělském letovisku  Dénia. Pobyt v soukromé vile na pláži nám zprostředkovala Eva, letecky jsme se dopravili do Valencie společností SmartWings a pak soukromým dopravcem až k místu ubytování.

Týden na pláži byl úžasný a plný zážitků, kromě koupání a slunění jsme navštívili hrad, vyšplhali až do kopců k jeskyni, a několik statečných a vytrvalých až na horu Montgó (fakt, máme fotky a důkazy). Někteří z nás se vypravili na výlet lodí, se kterým byli také spokojeni. A všichni (dospělí) jsme holdovali španělskému vínu, ochutnávce ryb v místních tavernách, konverzaci s místními obyvateli a procházkám po pláži.

Ve vile jsme pořádali společenské večery a večeře, kde jsme ze surovin zakoupených na městské tržnici (moc pěkná) uvařili saláty, paellu, tuňáka i mořské plody. Vřele doporučuji pro skupinku přátel, příbuzných, spolupracovníků…

Reference

KATKA S.+ HONZA + dvojčata David a Marek (10 m) + Emma (4) 

Katka strávila v Dénii 3 týdny, manžel Honza 1 týden. Ubytování: El Oasis. Na podzim se vrátili a v říjnu strávili 1 měsíc v Oasis a 1 měsíc v Elegance.

Po dlouhé zimě jsem hledala místo, kde si s dětmi odpočineme, budeme spolu stále venku, dýchat čistý vzduch, jíst čerstvé ovoce a zeleninu a nabereme sílu po zimě a zimních nemocech. A pobyt ve vilce v komplexu El Oasis nám tohle naprosto splnil. Komplex je hned u moře, s vlastním vstupem na pláž a oplocený, tak jsem neměla strach starší dceru pouštět na občasný průzkum zdejší flory 🙂 Od centra Denie je vzdálený asi 3 kilometry a místní autobus vás do Denie pohodlně doveze – i s kočárkem pro dvojčata. Je také možné jít pěšky po pláži (bez kočárku) nebo po silnici. K procházkám po okolí jsme využívali klidnější silnice a cesty dal do vnitrozemí – asi kilometr od vilek je moc hezká Vía Verde, která vás provede voňavými pomerančovými sady. Pár metrů od vilek je také malé centrum s obchůdkem, restauracemi a lékarnou – my tam chodili hlavně pro jejich výborný chleba a zmrzlinu. Pro větší nákupy se nám osvědčil asi dva kilometry vzdálený Consum. Už kvůli výletům po okolí (safari Aitana, přírodní park Montgo, městečko Javea a spousta dalších) doporučuji půjčit si auto. Dětem pobyt také rozhodně prospěl – kluci konečně přestali mít dvouhodinové noční přestávky ve spánku a začali lézt a starší dcera byla také nadšená. Už se moc těšíme na říjen! 🙂

IMG_1603 (2)

KLÁRA M. – VOJTA (2) a ELA (10 m)

Strávili v Denii 4 týdny. Ubytování: apartmány Elegance, samostatný přízemní apartmán

Odpovědět na inzerát od Evy bylo to nejlepší co jsem za posledních pár měsíců udělala pro sebe a děti. Díky tomu jsem se seznámila s příjemnými lidmi, užila si relax v malebném městečku Denia a zjistila, že všechno jde, když se trochu chce. 🙂

Eva nám zařídila ubytování v apartmánu Elegance, který byl velice dobře vybaven, s krásnou terasou a zahrádkou, což děti velice ocenily. Bydleli jsme s „tetou“ Markétou, která se taktéž ozvala na inzerát a myslím, že jsme si báječně sedly. Kluci se spolu vyblbli a zároveň i rádi hlídali Elu.

Letěli jsme se Smartwings z Prahy do Valencie. I s kočárky nebyl problém se metrem přesunout na autobusové nádraží a odsud jsme byli za dvě hodiny autobusem společnosti Alsa v Denii. Tady nám přijela Eva naproti a dovedla nás k našemu ubytování. Ochotně kdykoli odpovídala na naše dotazy a společně jsme trávili čas na pláži a také na výletě do městečka Jesus Pobre.
Stejně jako cesta do Denie, ani výlety dětem nedělaly žádný problém. Jednou týdně jsme podnikaly větší výlety (Xabia, Valencie, Jesus Pobre, l‘Algar) a jinak jsme chodili na procházky do blízkého centra a přístavu (vše s kočárky). Kluci z pláže vždy mávali odjíždějící lodi Balearia (Vojta na ni neustále vzpomíná :-)). Také rybářské lodě byly v oblibě a dokonce dětem velice zachutnaly ryby, já jsem zase ocenila čerstvé ovoce výborné chuti.
Když úplně nevyšlo počasí, tak jsme mohli využít hernu v areálu nebo se naopak ochladit v bazénu. Na pláž jsme to s dětmi i bez kočáru došli za pár minut.
Apartmány Elegance mají velice výhodnou polohu a oplocení člověku dodává pocit jistoty, že se dětem nic nestane.

Denia je prostě příjemné město s množstvím zajímavých věcí pro děti, bezpečné a i dospělí si zde najdou zábavu.

Celý pobyt hodnotím velmi kladně, přinesl mi nový náhled na některé mé zažité stereotypy a díky tomu teď s dětmi lépe vycházíme a víc si užíváme.

Děkuji holkám za zařízení ubytování, ochotu a všem ostatním, s kterými jsme se tam potkali za fajn chvíle, na které budeme rádi vzpomínat a snad pojedeme brzy zas! 🙂

misaMÍŠA V. + TOMÁŠEK (4) A LUKÁŠEK (2,5)

Strávili v Denii 4 týdny. Ubytování: apartmány Elegance, sdílený přízemní apartmán.

CESTA
Letěli jsme v 6 ráno z Vídně do Alicante. Let proběhl naprosto v pohodě, letěli jsme Vídně do Alicante. Měli jsme předem objednané zapůjčení auta na celý měsíc u společnosti Record Go. Vyřízení bylo velmi rychlé a zapůjčení vozidla Hyundai i30 na celý měsíc stálo cca 220 EUR (160 EUR půjčovné a cca 60 EUR plná nádrž). S sebou jsem si v letadle vezla podsedáky pro děti, za zapůjčení dětských autosedaček se mi nechtělo platit další nemalé peníze. Doporučuji si připlatit za pojištění auta (cca 200 EUR), druhou variantou je vratná kauce 1200 EUR, kde ale platíte za jakékoli poškození auta, i kdybyste případnou nehodu nezavinili vy. Příště bych zřejmě volila první variantu. Kvůli úspoře nákladů jsem zvolila tu druhou, ale jsou to asi zbytečné nervy, i když to nakonec v mém případě dobře dopadlo 🙂
UBYTOVÁNÍ
Spolubydleli jsme v apartmánech Elegance. S ubytováním jsem byla nadmíru spokojená, když pominu absenci internetového připojení uvnitř apartmánu, které se momentálně řeší. Velkou výhodou je pracovna, dětská hernička a bazén přímo v objektu. Moc jsme s kluky ocenili také terasu a zahrádku, která byla součástí apartmánu. Tyto apartmány mají velmi výhodnou polohu, díky které jsem i s malými dětmi mohla pěšky dojít do centra, přístavu, obchodu i na pláž. Sdílené ubytování bylo moc fajn. S Evou jsme si myslím vyloženě rozuměly, a i když naše děti měly mezi sebou občas spory, hodnotím to v globálu velmi pozitivně.
DENIA a VÝLETY DO OKOLÍ
Denia jako město mi učarovala svou příjemnou atmosférou a vřelými, komunikativními lidmi. Panorama hor městu dodává zvláštní šarm. Úžasný je páteční zeleninovo-ovocný trh. Ovoce i zelenina tu mají opravdovou chuť. Takovou, jakou si pamatuji ze svého dětství. Kluci dokonce začali konzumovat druhy ovoce a zeleniny, které v Čechách dosud odmítali. Každý den jsme chodili na dlouhé procházky. Naší oblíbenou zastávkou byl přístav, kde jsme koukali na přijíždějící rybářské lodě a na dražbu ryb. Absolvovali jsme jízdu turistickým vláčkem na hrad v Dénii. Jsou odtamtud hezké výhledy a všude kolem spousta hnízdících racků. Několikrát jsme se svezli solárním přívozem do přístavu. Jezdí zdarma a plavba trvá jen 2 minuty, ale kluci byli naprosto nadšení. Kousek od apartmánů Elegance začíná krásná cyklostezka Via Verde lemovaná pomerančovými a mandarinkovými sady. Povrch je jemně štěrkový, takže není vhodný třeba pro inline brusle, ale pro cyklisty a běžce ideální. Nedělní trh v městečku Jesús Pobre mě nadchl svou festivalovou atmosférou a příjemným hudebním doprovodem. Děti ocení zdejší malé, ale pěkné dětské hřiště. Na tento trh jsme se dvakrát vypravili autem a jednou vlakem a pak pěšky cca 6 kilometrů v jednu stranu, což byl náš ultimátní počin, ovšem nakonec ho hodnotím velmi pozitivně. Vzhledem k tomu, že nás šlo víc, kluci měli větší motivaci a prostě šlapali. Myslím, že na to budou dlouho vzpomínat 🙂

Do náročnějších výletů jsem se s kluky nepouštěla, možná někdy příště. Mým cílem bylo si na této dovolené maximálně odpočinout, trávit co nejvíce času s dětmi venku a nasávat energii ze sluníčka, což se myslím povedlo na 100 %. Ač nejsem zvyklá trávit s dětmi 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a čekala jsem, že každý večer padnu do postele únavou, vůbec tomu tak nebylo. Přestože jsem k tomu pár hodin denně trávila prací u počítače, byla pro mě tato zkušenost maximálně odpočinková a relaxační. Děti se ve společnosti dalších kamarádů krásně zabavily a jedním z mnoha mých objevných postřehů je, že jim ke štěstí stačí opravdu velmi málo. Vůbec nepotřebují tu záplavu hraček, které jim doma kupujeme. Sami si najdou spoustu zajímavých objektů v přírodě a popustí tak uzdu své nezměrné fantazii. Cíl mise splněn. Doporučuji všem alespoň trochu akčním maminkám, které potřebují načerpat energii nebo jen chtějí trávit s dětmi co nejvíce času venku, když to třeba u nás počasí ještě nebo už neumožňuje.

P1340757DANA + LUKÁŠ V. + MATYÁŠ, TADÝSEK A VERUNKA 

Strávili v Denii 3 týdny. Ubytování: apartmány Elegance, samostatný přízemní apartmán

Když jsme se s mužem rozhodli, že vyrazíme s dětmi (5 let, 3 roky a 1,5 roku) na první pořádnou dovolenou k moři, čekali jsme, že většinu času strávíme chtě-nechtě s dětmi na pláži, kde si budou hrát. Španělské městečko Dénia nás ale překvapilo v mnoha směrech. Předně jsme tu potkali skvělé lidi, se kterými nám bylo moc dobře.
Taky jsme si užili spoustu výletů, ze kterých byly děti nadšené – v okolí je mnoho zajímavých věcí pro děti i dospělé, jako třeba místní hrad, přístav, maják, starobylá strážní věž na útesech, hory, jeskyně, místní trhy a spousta dalšího. V neposlední řadě jsme se hýčkali výborným jídlem – na rovinu přiznávám, že kvalita místní zeleniny a ovoce nás příjemně překvapila a ryby dětem zachutnaly natolik, že na nás dospělé leckdy nezbylo 🙂

Když jsme museli s dětmi dvakrát navštívit místní zdravotnické středisko, díky pomoci Evy z mami-travel, jsme to zvádli hladce.
Eva nám pomáhala také s mnoha dalšími věcmi – zařídila pro nás ubytování, po příjezdu nám pomohla zorientovat se v areálu apartmánů i Dénii a po celou dobu pobytu ochotně odpovídala na všemožné dotazy, kterými jsme ji zahrnovali. I díky její péči a ochotě jsme si dovolenou opravdu užili.

Moc díky holkám z mami-travel za krásné tři týdny!

EVA + RADEK K. + MARTÍNEK (5) A ŠTĚPÁNEK (3) 

Strávili v Denii 1 týden. Ubytování: apartmány Elegance, samostatný přízemní apartmán

V apartmánovém komplexu Elegance v Denii nám nechybělo absolutně nic. Na konci dubna byl téměř prázdný a to nám naprosto vyhovovalo. Apartmán měl skvělou dispozici a vybaveností byl až skoro nadstandardní (anatomické polštáře jsem vážně nečekala :). V areálu, který je celý oplocený, pro nás s malými dětmi důležité, je k dispozici i indoor herna, kde si dospělí mohou půjčit knihu a v klidu si číst, zatímco jejich děti skotačí na prolézačce. Bezplatný Internet byl dostupný i v apartmánu, takže účty za roaming pracujících rodičů nebo teenagerů visících na sociálních sítích nebudou po dovolené tak vysoké :D. Jedinou nevýhodou apartmánu bylo, že schůdky terasy neomývalo moře. V Dénii nebo blízkém okolí je spoustu pěkných míst, kam vyrazit, když vás nebaví ležet u bazénu nebo moře.

Ubytování v apartmánu Elegance jsme zajišťovali přes Evu C., která bydlí přímo v místě. S čistým svědomím mohu Evu doporučit. Prvotní mailová komunikace byla velmi rychlá a jasná, Eva nám ochotně odpovídala na všechny otázky a snažila se nám zajistit apartmán podle našich představ. Když přišly komplikace (ze strany majitele apartmánu) pár dní před příjezdem, Eva velmi rychle sehnala apartmán náhradní a troufám si říct, že lepší než ten původní. Při samotném pobytu nám byla k dispozici a mohli jsme se na ni s čímkoliv obracet. Je velkou výhodou mít při sobě člověka s místní znalostí, který vám poradí co, jak a kde. Děkujeme Evě za její přístup, péči a profesionalitu. Tak příště zas?

andrea_webANDREA C. + SOFINKA (1,5) 

Strávily v Denii 3 týdny. Ubytování: apartmány Elegance, samostatný přízemní apartmán

Co byla hlavní motivace přijet do Denii? Byla to nabídka, která se objevila v pravý čas a za dobré peníze. Chtěla jsem získat nadhled a odstup od mé současné životní situace. Z čeho jsi měla největší obavy? Měla jsem strach, že přiletím na letiště a nikdo tam na mě nebude čekat. Neumím španělsky a tak jsem měla obavy, jak bych se domluvila. Ze spolubydlení jsem absolutně žádný strach neměla. Co pro tebe byla během pobytu největší výzva?  Největší výzvou byl vztah mezi dětmi. Sofinka i Jindra jsou jedináčci a tudíž jejich sžívání bylo občas celkem náročné. Jaká byla cesta? Cesta byla v pohodě. Sofinka ji zvládla absolutně bez problémů. Letěli jsme přímým letem se Smartwings z Prahy do Valencie. Na letiště pro nás přijela autem Evča a odvezla nás přímo na ubytování. Ubytování: Jelikož jsme zvyklí na domácí teplo (doma topíme na 25 stupňů a máme podlahové topení) bylo nám v apartmánu dost chladno. Vyřešili jsme to zakoupením deky navíc (10 euro) a termoforem (5 euro). V apartmánu byla klimatizace, kterou se dalo přitápět. Zahrádka patřící k apartmánu byla super. Ocenila jsem i vlastní koupelnu přímo k naší ložnici. Hojně jsme využívali dětský koutek v areálu. Parádní je poloha ubytování: je to blízko na pláž i do centra města. Pořád jsme chodili na krásné procházky. Město Denia: Malebné historické městečko. Krásná udržovaná městská dětská hřiště. Široká nabídka obchodů (nebýt zavazadlového limitu do letadla, tak bych si bývala spoustu věcí nakoupila). Levné a dostupné veškeré zboží (potraviny, drogerie, oblečení..). Výborné ovoce a zelenina, cenově dostupné čerstvé ryby.

Doporučuji pro matky s dětmi, které si chějí „odfrknout“. Dnes, den před odjezdem se mi vůbec nechce domů. Nebýt zakoupených letenek, pobyt bych si protáhla o další měsíc.

ikona_krista_webKRISTINA U. + BETYNKA (2) 

Strávily v Denii 5 týdnů. Ubytování: apartmány Elegance, sdílený přízemní apartmán.

Na začátku byla myšlenka odjet k moři, protože se mi doma v Čechách den za dnem zhoršovaly kožní problémy. Jenže není tak jednoduché odjet sama s dvouletou dcerou v šestém měsíci těhotenství jen tak k moři. Už jenom cesta se zdála být nemožná. Takže když se naskytla možnost jet s Evčou a Jindříškem společně do Španělska, dlouho jsme neváhaly. Moje rodina byla hned klidnější, že na to nebudeme samy. My jsme byly taky spokojené, že si navzájem pomůžeme s dětmi, budeme se střídat ve vaření a trávit společně čas. A to je asi to hlavní pozitivum celé cesty. Ano, zvolená destinace – španělské krásné městečko Denia – je taky hodně důležitá. Další velké pozitivum je poloha ubytování, kdy je to kousek na pláž, do obchodů, do města a v okolí je spousta možností na výlety s dětmi. Před cestou jsem si nebyla úplně jistá, jestli to sama s dcerou zvládnu, ale už po pár dnech, kdy se mi zdravotně ulevilo a tím se mi zlepšila i nálada, jsem si uvědomila, jak je všechno fajn. Obě děti se navzájem zabavily, takže odpadla neustálá starost „jak zabavit dítě“, změna prostředí i celkově pohodová atmosféra mi prospěla. Jako zážitek i rodičovskou zkušenost rozhodně vřele doporučuji všem, kdo rádi cestují a těm, kdo mají rádi změny a poznávání nových míst!

V neposlední řadě musím zmínit vysokou kvalitu potravin. Celou dobu jsme si vařili, ale kvalita byla opravdu znát. Především ovoce a zelenina tu chutnají opravdu jinak a na trzích je pestrá nabídka, takže jsme ochutnali a vyzkoušeli nové druhy ovoce a zeleniny a gurmánsky jsme si to tu opravdu užily!

 

Komentáře jsou vypnuty.