Doprava na místo

Dénia se nachází na východním pobřeží Španělska cca 500km jižně od Barcelony. Pohodlně se dopravíte letecky do  Alicante (vzdálené od Dénie 105 km) nebo do Valencie (110 km) a do Dénie dojedete privátním transferem, shuttlem, veřejnou dopravou nebo si můžete pronajmout auto.

Dénia na mapě

Dénia na mapě

Letecké spojení

Z Prahy létá přímý spoj do Valencie s nízkonákladovou společností Smartwings. (jedná se o společné lety s ČSA). Za 2 hodiny a 40 minut jste na místě.

Od roku 2018 je k dispozici spoj nízkonákladové společnosti Ryanair z Pardubic do Alicante.

Z Prahy také můžete letět s leteckou společností Lufthansa do Alicante.  Nejedná se o přímý let, musí se jednou přestupovat, ale celková doba letu včetně přestupu trvá pouze kolem 5 hodin.

Z Vídně létá přímý spoj do Alicante s nízkonákladovou společností Eurowings nebo AirBerlin.

Pokud hledáte co nejnižší cenu letenky, podívejte se i na spoje nízkonákladové společnosti Ryanair z německého Norimberku, Berlína nebo polské Wroclawi do Alicante. Do těchto měst se můžete dostat například autobusy společnosti Student Agency.

Doprava kočárku, autosedačky, případně dětské cestovní postýlky je standardně u všech leteckých společností zdarma. Děti do 2 let mohou klasicky letět zdarma, bez nároku na vlastní sedačku.

Jak se do Dénie dostanete z letiště

VALENCIA – DENIA

1) Privátní transfer

Určitě nejpohodlnější a nejrychlejší způsob dopravy: řidič vás vyzvedne v letištní hale a doveze až k vašemu ubytování.

Cena pro 8 osob: od 150 EUR/jednosměrná cesta, cena pro 4 osoby: od 115 EUR/jednosměrná cesta. Autosedačky pro děti jsou zpravidla v ceně. Transfer si můžete objednat online například na stránce Direct Taxi Valencia. Případně vám se zajištěním transferu ráda pomohu.

2) Autobus (přepravní společnost ALSA)

Odjezdy autobusu: 6.00; 8.00; 10.15; 12.00; 15.00; 18.00; 18.35. Přesný čas odjezdu autobusu si ověřte na webových stránkách dopravce ALSA. Cena jednosměrné jízdenky z Valencie do Dénie je cca 10 EUR/osoba.

Autobus odjíždí ze zastávky nacházející se v blízkost stanice metra Xativa v centru Valencie. Z letiště se sem dostanete metrem (linka č. 3 – červená) – zastávka metra se nachází přímo v letištní hale.

3) Pronájem auta 

Auto si můžete půjčit přímo na letišti. Cena se odvíjí od typu vozidla i délky zapůjčení.

ALICANTE DENIA 

1) Privátní transfer

Určitě nejpohodlnější a nejrychlejší způsob dopravy: řidič vás vyzvedne v letištní hale a doveze až k vašemu ubytování.

2) Shuttle – přepravní společnost Beniconnect

Jedná se o sdílený transfer mikrobusem, který vás odveze přímo z letiště až do Dénie, kde Vás vyloží na zastávce v přístavu.

Děti do 2 let mají cestu zdarma, ale nemají nárok na sedačku (sedí na klíně dospělého). Pro děti nad 2 roky je možné si zarezervovat sedačku (15 – 25 kg), případně pro děti do 2 let použít vlastní sedačku. Cena za jednosměrnou jízdenku je cca 28 EUR/osoba.

3) Pronájem auta 

Auto si můžete půjčit přímo na letišti. Cena se odvíjí od typu vozidla i délky zapůjčení.

4) Veřejná doprava

Přímo z letiště jezdí autobus do Benidormu, kde je potřeba přesednout buď na tramvaj (tramvaj je aktuálně v rekonstrukci a nejezdí), nebo na další autobus (přepravní společnost ALSA). Celková doba cesty je cca 2,5 hodiny, cena cca 15 EUR/osoba. Podrobný popis cesty najdete zde.

Autem do Španělska

Z Prahy do Dénie je to zhruba 22 hodin čisté jízdy a cca 2 200 km. Možná si říkáte, že to by jel s dětmi v autě asi jen blázen. Ať už se zdá tento způsob cestování jakkoliv bláznivý, je pravda, že přijet svým autem má své výhody. Pokud chcete pobývat v Dénii delší dobu, ušetříte za pronájem auta a můžete si s sebou vzít více věcí. Řada rodin tuto cestu s dětmi v autě absolvovala a prý to „není tak hrozné“.

.

Komentáře jsou vypnuty.