Klima a počasí

Na celém pobřeží Costa Blanca, kde se městečko Denia nachází, je unikátní mikroklima – díky pásu hor lemujícím pobřeží je zde minimální množství srážek a přes 300 slunečných dnů v roce. Jedná se o nejpříznivější klimatické podmínky na evropském kontinentu, podobné podmínkám na Kanárských ostrovech.

Průměrná roční teplota je zde 19°C.

Teploty v Denia

KDY SE TEDY DO DENIE VYDAT?

HLAVNÍ SEZONA v Denii probíhá od začátku června až do konce září. V tuto dobu je v Denii velmi teplé počasí (kolem 30 stupňů) a prakticky vůbec neprší. V červenci a srpnu můžete očekávat pravý prázdninový mumraj se spoustou lidí a zábavy.

Nás však okouzlila MIMOSEZONA! Příjemné teploty, převážně slunečné počasí, pláže máme téměř sami pro sebe, v poloprázdném apartmánovém komplexu se nemusíme stresovat, že křičící děti budou někoho rušit a přitom si můžeme zajít do historického městečka, plného hezkých obchůdků a příjemných kavárniček, kde je živo po celý rok. A nesmím zapomenout, že ceny ubytování oproti hlavní sezoně jsou výrazně výhodnější.

PODZIM
„Oficiální“ koupací sezona v Denii trvá až do konce října, teploty moře i vzduchu jsou stále vysoké.

V říjnu můžeme očekávat pár deštivých dnů. Typické říjnové dešťové přeháňky jsou ale velmi intenzivní a většinou do pár hodin odezní a je opět hezky. Zatímco ráno a večer už je chladněji a rádi si oblékneme mikinu, přes den můžeme chodit v tričku a kraťasech/sukni nebo se vyhřívat v plavkách na pláži. I v listopadu jsou zde příjemné teploty a v teplých slunečných dnech se dá i koupat. Moře už je ale studenější a koupání v moři už není pro „cimprlichy“.

ZIMA

14.února – pláž Las Marinas

Pojem zima Denia prakticky nezná. Stále se tu střídá pouze jaro a léto. V tomto období teploty klesají a pohybují se kolem 16 stupňů, i přesto je možné si užívat příjemné chvíle na sluníčku na pláži nebo na terase. Je to ideální počasí na výlety, ať už pěšky nebo na kole nebo pro děti na lítání na hřišti. Otužilejší jedinci se koupou po celý rok. Ti méně otužilí, kteří touží po koupání i v zimě, se mohou vydat do nedaleké Font Salada – termálního jezírka, které má po celý rok teplotu vody 23 stupňů a navíc je vyhlášené pro své zázračné účinky na kožní potíže. Toto jezírko je do Denie vzdálené 20 km.

 

JARO

5.března - pohodička na pláži v Calpe

5.března – pohodička na pláži v Calpe

Již od poloviny března je cítit znatelné oteplení a pomalu začínáme odkládat svršky. V dubnu už se zpravidla můžeme radovat z krásného počasí, přímo vybízejícího k pobytu na pláži. Můžeme se opalovat v plavkách a ve dnech na začátku až v polovině dubna se už dá koupat v moři (naše první letošní koupání – 15.4.2016). Na začátku května startuje oficiální koupací sezona a pravé letní počasí.

 

 

 

Komentáře jsou vypnuty.