Kam na výlet

VÝLETY PO DENII A BLÍZKÉM OKOLÍ

Přímořská promenáda Las Rotas
Šest kilometrů dlouhá přímořská promenáda je ideální na běhání, jízdu na kole či romantické procházky. Skalnaté pobřeží čtvrti Las Rotas s malebnými vilkami končí impozantním útesem Cabo de San Antonio. Nachází se zde řada menších restaurací a hospůdek přímo nad mořem nabízející úžasné výhledy.

Přírodní park Montgó
Horský masiv Montgó se rozkládá přímo nad městečkem Denia a dosahuje nadmořské výšky 753 m. Rozloha celého přírodního parku činí 2117 hektarů a je protkána řadou pěkných turistických a cykloturistických stezek.

Kaplička Pare Pere
Magické místo, nacházející se na úpatí hory Montgó, bylo věnováno vzpomínce na jednu z nejvýznamnějších osobností historie městečka Denia – otci Perovi (Pare Pere).

Jeskyně Cova Tallada
Uměle vyhloubená jeskyně do útesu Cabo de San Antonio nacházející se na úrovni hladiny moře. Právě odtud pochází stavební materiál, ze kterého byl v Denii postaven  hrad a řada dalších historických staveb. Lze se sem dostat stezkou začínající na konci Las Rotas u Torre del Guerro, která ale není vhodná pro úplně malé děti. Po cestě jsou místy lana a schody usnadňující zdolání nejnáročnějších úseků cesty. Počítejte s tím, že se trochu namočíte.

Cyklostezka Vía Verde
Cyklostezka Vía Verde (Zelená stezka) vede po trase bývalé železnice, která do roku 1974 spojovala Denii s městem Gandia. Je obklopena převážně pomerančovými a mandarinkovými sady a jsou zde zachované bývalé železniční zastávky. Oblíbeným cílem dětí je cca 5km vzdálený hotel Los Caballos, kde se hned u cyklostezky nachází výběhy plné koní a poníků.

Přístav, příjezd rybářů a dražba ryb
Přístav v Denii (který ve skutečnosti tvoří 4 menší přístavy) je opravdu rozsáhlý. Přímo vybízí k procházkám po přístavních promenádách či posezení v některé z restaurací či kaváren. Z přístavu Balearia Port plují trajekty na nedaleké ostrovy Ibizu a Formenteru. Součástí přístavu je i tzv. lonja, kde každý všední den v 16:30, po návratu rybářských lodí z moře, probíhá dražba ryb. Je to zajímavá podívaná pro děti i dospělé.

Park a hřiště Les Bassetes
Park se nachází v Las Marinas, přibližně 1,5km od přístavu. Je zde hřiště pro děti, prostor na bruslení či jízdu na kole/koloběžce/odrážedle, stroje na cvičení, jezírko s fontánami, příjemná kavárna s toaletami a pikniková zóna se stoly a lavicemi. Z centra města se sem dostanete příjemnou procházkou po dřevěné promenádě podél pláže.

VÝLETY PO COSTA BLANCA

Nedělní trh v Jesus Pobre
Malebná vesnička Jesus Pobre leží na úpatí hory Montgó, z opačné strany než se nachází Denia. Z Denie je to sem cca 12 km. Nejideálnějším dnem pro návštěvu tohoto kouzelného místa je určitě neděle, protože to se zde každý týden konají tradiční trhy – Mercat del Riurau.

Javea
Javea je přístavní městečko, které leží na východní straně hory Montgó. Mezi Dénií a Javeou se rozkládají útesy Cabo de San Antonio, které se tyčí do výšky až 150m nad mořem. Za návštěvu stojí vyhlídka Mirador Cabo San Antonio, odkud se otevírá nádherný pohled na celou Javeu. Z přístavu se lze procházkou podél moře (necelé 4km) dostat na písečnou pláž Arenal s promenádou a řadou restaurací a obchůdků. Historické centrum se nachází od přístavu 3 km směrem do vnitrozemí.

Termální jezírko Font Salada
Font Salada se nachází v přírodním parku Marjal de Pego-Oliva a dostanete se sem z Dénie autem za 20 minut. Jezírko zásobuje vodou termální pramen, a proto je voda po celý rok stabilně 23 stupňů. Je to tedy ideální místo pro celoroční koupání. Voda je lehce slaná a svým složením je velmi prospěšná pro léčbu kožních potíží. Nechybí zde ani příjemná restaurace, kde si mimo jiné můžete dát českou specialitu – smažený hermelín a se sympatickým majitelem, jehož žena je Češka, promluvit pár slov česky. V okolí jsou turistické trasy.

Trhy v Xaló
Tradiční trh s názvem Mercat de la terra se koná v mimosezoně každou první sobotu v měsíci od 9:00 do 14:00. V letních měsících potom jednou za 14 dní od 18:00 do 22:00. Vesnička Xaló se nachází ve vnitrozemí v údolí Vall de Pop cca 30 minut jízdy autem z Dénie.

Castillo de Guadalest
Velmi turistické místo, které však svou turističnost vykompenzuje nádhernými panoramaty a určitě stojí za návštěvu.

Vodopády L´Algar
Nádherný výlet k vodopádům, kde kráčíte stezkou proti proudu dravého potoka s nejrůznějšími tůňkami a zákoutími. U vodopádů je pikniková zóna s možností koupání ve studené, ale průzračné vodě.

Vall de Gallinera (Třešňové údolí)
Kouzelné údolí Vall de Gallinera se nachází ve vnitrozemí, cca 50 minut jízdy autem z Dénie. Je známe především pro své třešňové sady, a proto se mu přezdívá Třešňové údolí. Nejlepším obdobím pro návštěvu je konec března/začátek dubna, kdy se můžete kochat pohledem na stovky kvetoucích třešní. Nebo v květnu/na začátku června, kdy se můžete na výletě občerstvit sladkými třešněmi přímo ze stromu. Údolí je protkáno různými turistickými trasami.

Únorové Alcalalí
Konec ledna a měsíc únor se nese ve valencijském regionu ve znamení kvetoucích mandloní. Na kvetoucí mandloně můžete narazit ve vnitrozemí téměř kdekoliv, ale jedno z nejlepších míst, kde můžete obdivovat tuto podívanou v kulisách okolo se tyčících hor je městěčko Alcalalí. U příležitosti období kvetoucích mandloní pořádá tato malebná vesnička akci zvanou „Kvetoucí Alcalalí“, v jejímž rámci jsou pořádány organizované výlety, fotografická soutěž nebo ochutnávková tour po místních barech a restauracích (Ruta de Tapas). Alcalalí se nachází cca 20 minut jízdy autem z Dénie.

Středověký hrad Forna

 

 

Komentáře jsou vypnuty.